ילד איי. די. היי. די. שלי

ילד ADHD שלי, לעיתים אני מנסה לדמיין מה עובר לך בראש....

אני חושבת על כל הרעש האינסופי הזה, שמפריע לך לפעמים להיות שם איתנו, "בתוך הרגע", בכיתה או עם חברים.

אני מבינה כמה קשה לשהות בתוך כיתה עם 33 ילדים, שלפרקים מדברים בו-זמנית, עם הרעש מבחוץ, הזמזום של המזגן והמחשבות המתמשכות על מה כן היה, ומה לא היה, ומה עוד צריך להיות... והדימיון המדהים שלך נכנס כמו זיקוקי דינור... ואתה חושב: יש פרפר בסיפור שאנחנו קוראים עליו ב"מפתח הקסם"... מעניין אם יש לו משפחה, ואם הוא אוהב מרשמלו, איך בא לי מרשמלו עכשיו!! רגע, יש שם זבוב על הקיר, מעניין מאיפה הוא הגיע....?? ואז אתה שומע קול מעומעם שמתחזק: "אדם".... "אדם".... "אדם"!!! אתה רואה את המורה שלך מול עיניך והיא שואלת: "למה אתה לא עובד"?!?

לך תסביר לה כל מה שעבר לך בראש עד עכשיו....

מתוק שלי, אני יודעת שזה לא פשוט לחיות עם הפרעת קשב, ועם היפראקטיביות ועם קושי לווסת חושים ורגשות. ברור לי שהכל קשור להכל, אך בוא נזכור שלכל צד "אפל" יש גם צד זוהר, בדיוק כמו בירח.

קשה לך להתרכז בכיתה, בכלל קשה לך לשבת בכיתה, קשה לך להתאפק מלפטפט עם החברים ואין לך פסיק או נקודה כשאתה מדבר. גם במשחקים אתה לפעמים שוכח לשים פסיק או נקודה ומתבלבל בנוגע לגבולות.

רציתי שתדע שגם כאשר אחרים כועסים עליך, אני יודעת שלא פעלת מרוע או מכוונה רעה. אני יודעת שהרגישות המטלטלת שלך הופכת אותך לילד חם כל-כך, שגם אוהב ויודע להביע את רגשותיו למי שרק מוכן לשמוע. האנרגיות הבלתי נגמרות שלך גורמות לך להיות ילד שיודע לסחוף אחריו את כולם, וזה מורגש, ילדים אוהבים אותך ורוצים להיות בקרבתך, ואפילו המורה שלך, אומרת ששמחת החיים שלך פשוט מדבקת. כאשר אתה מתלהב ממשהו, אין לך מעצורים, ואז אתה דווקא כן מסוגל להתרכז....

אדם, החיים איתך הם רכבת הרים ואני אסע איתך גם בעליות וגם בירידות.

באהבה, אימא.

ברברה הרכבי, מדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך

מתמחה בהורות לילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה

פורסם בדף הפייסבוק של ״קווים ומחשבות״ - העמותה הישראלית להפרעת קשב

https://www.facebook.com/keshev.org/

הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות
ADHD
בעד ונגד ריטלין