5 דברים שאני מחדש בהורות שלי...

בואו נעשה ״סדר״ בהורות שלנו!! 5 דברים שאני ״מחדש״ לקראת האביב:

 

1. התמדה: רוצים ילד שיצליח בחיים? כדאי ללמד אותו התמדה. איך? מפסיקים לספק לו את הכל תיכף ומיד, מאפשרים לו להיות מתוסכל מידי פעם, אומרים לו ״לא״ לפעמים ולא רצים לקנות כל דבר שהוא כמהה אליו.

2. אחריות: אני מפסיק לגונן על הילד ו״לסדר״ לו את החיים.... אם הוא שכח את המחברת, אני לא רץ לבית-הספר להביא אותה, אם הוא יצא בלי סוודר, לא נורא אם יהיה לו קצת קר.... בואו ניתן לילדינו לחוות את התוצאות של מעשיהם. רק כך הם ילמדו מה זו אחריו

 

3. עצמאות: כל מה שהילד מסוגל לעשות בעצמו, אני מפסיק לעשות אותו עבורו. רוצים ילד עצמאי? כדאי לבדוק איפה אתם עדיין מאכילים, מלבישים, אוספים, פותרים עבורו..., כשהוא כבר יכול לעשות את זה בעצמו, ובכך מונעים ממנו התפתחות ולמידה.

 

4. ערך עצמי: אני מתחיל לדייק ב״שבחים״ שלי ומסביר לילד למה הוא כזה ״אלוף״ או ״מלך״. למשל:״את ממש אלופה, תראי תור כמה זמן סידרת את הצעצועים, את חרוצה״ או ״איזה מלך, חילקת לכולם עוגיות, כמה שאתה נדיב״! רק כך הילד ילמד מה הן התכונות החיוביות שקיימות בתוכו, וזה יעלה את הערך העצמי שלו.

 

5. דוגמה אישית: אני בודק את עצמי ואת ההתנהגות שלי.... האם אני כועס על הילד שהוא כל הזמן במסכים, אך אני לא עוזב את הפלאפון בעצמי? האם אני דורש ממנו ״לדבר יפה״, אבל על הכביש אני מרבה לקלל? תזכרו שהילדים שלנו מסתכלים עלינו כל הזמן, ולומדים מאתנו איך להתנהג!

חג שמח, רגוע ונעים בבית!!

ברברה

סדר בהורות
חופש גדול עם ילדים
חזון הורי