הדרכה להורים לילדים צעירים ומתבגרים

הדרכת הורים לילדים צעירים

מה היא הדרכת הורים אדלריאנית? זאת הדרכה קצרת מועד, מכיוון שהיא ממוקדת מטרה.

ילדים צעירים בעיקר מגיבים להורים שלהם - האנשים המשמעותיים ביותר בחייהם. בהדרכה אנו עובדים על שינוי דרכי הפעולה של הורים מול ילדיהם, וכך גם הילדים לומדים דרכי פעולה ותגובות יותר מועילות.

אצל מתבגרים זה מעט שונה, כי הם מיחסים חשיבות רבה יותר לקבוצת השווים, כלומר חבריהם. בנוסף, מתחולל בתוך גופם ונפשם שינויים מהפכניים, שלרוב מטלטלים אותם ואת שאר המשפחה.

הכלים שאני מעניקה בהדרכה הם בעיקר לשיפור היחסים בתוך המשפחה: לימוד דרכי תקשורת מועילים, חוקים וגבולות תוך שמירה על שוויון ערך, שיתוף פעולה, התייחסות להתנהגויות מפריעות של ילדים/מתבגרים, תוך כדי חיזוק הביטחון והערך העצמי של כל אחד.

באילו נושאים ניתן לטפל בהדרכת הורים? גמילות, פחדים, שיפור הסמכות ההורית, חוקים וגבולות בבית, סדר יום ושינה תקינה, התקפי זעם, תקשורת מועילה יותר, שיתוף פעולה, חוסר הסכמה בין בני זוג, התמכרות למסכים, בניית ערך עצמי של ילד, קשיים חברתיים, מריבות בין אחים, מאבקים סביב לשיעורי הבית, קללות, אלימות פיסית של ילדים ועוד ועוד....

יש לכם שאלה? אפשר לשאול אותי כאן או להתקשר לשיחת יעוץ.

איך מתחילים? אנחנו מקיימים פגישה ראשונה, בה אני רוצה להכיר את המשפחה לעומק ולמפות את הצרכים הייחודיים שלה. בסוף הפגישה אנחנו מדברים על הציפיות שלכם וקובעים את המטרות של ההדרכה. 

התקשרו אליי וקבלו שיחת יעוץ ראשונה בחינם 054-8077881

חזון הורי
סדר בהורות